Przygotowanie makijażu na wesele?

Przygotowanie makijażu weselnego najlepiej zlecić profesjonalnej wizażystce, która od wielu lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Jest to jednak bardzo duży wydatek, dlatego wiele kobiet decyduje się to wykonać samemu. 

Jak wykonać makijaż weselny?

Trzeba mieć na uwadze, że jest to wyjątkowy dzień, dlatego każda kobieta chce się prezentować idealnie. Dlatego wyjaśnimy jak zrobić makijaż na wesele (ten temat znajdziesz też w z-miłości.pl). W trakcie wesela są również robione zdjęcia, dlatego później cała rodzina będzie miała przyjemność oglądać kreację pani młodej. Makijaż powinien przede wszystkim lekko podkreślać urodę. Nie może być zbyt mocny, ponieważ może wtedy trochę zaburzyć całość. Wesele trwa przeważnie do samego rana, dlatego makijaż musi być przede wszystkim trwały. Makijaż weselny wymaga wprawy i poświęcenia dużej ilości czasu, żeby wszystko mogło idealnie współgrać. Uroczystość ślubna rozpoczyna się zazwyczaj po południu i trwa aż do następnego dnia. Z tego powodu musi łączyć w sobie makijaż wieczorowy i dzienny. Panna młoda powinna się nienagannie prezentować na zdjęciach, dlatego makijaż nie może się kruszyć, ani rozmazywać. 

Podkreślenie kobiecej urody

Najważniejsze to żeby podkreślał atuty kobiecej urody, a jednocześnie ukrył defekty. Cera musi być oczywiście rozświetlona i jasna, ale nie może się błyszczeć. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się skorzystać z usług profesjonalnej wizażystki. Samodzielne przygotowanie makijażu może jednak sprawić wiele satysfakcji. Warto mieć na uwadze, że można eksperymentować i najpierw pomalować oczy, a dopiero później nakładać bazę i podkład. Najlepiej wybrać podkład, który cechuje się dobrym kryciem. Warto pamiętać, że jeśli makijaż będzie dobrze wykonany to wcale nie trzeba się martwić o jego trwałość. Wszystko zależy od wyboru kosmetyków oraz kolejności nakładania poszczególnych produktów. Wiele osób zapomina niestety o nawilżeniu skóry, a to jest podstawa udanego makijażu weselnego. Po nawilżeniu można przejść do nakładania bazy. Jeżeli chodzi o nawilżenie to na rynku jest dostępnych wiele sprawdzonych kremów. 

Konsystencja rozświetlacza

Trzeba też pilnować właściwych proporcji i nie przesadzać z ilością kosmetyków. Warto też zwrócić uwagę na konsystencję różu oraz rozświetlacza. Wiele kobiet nie ma pojęcia jak zrobić makijaż na wesele, dlatego korzystają one z pomocy wizażystek. Dobrym pomysłem jest także utrwalenie makijażu przy użyciu sprayu fixującego. Dzięki temu makijaż może się nawet utrzymać przez całą noc. Warto jednak przetestować spray wcześniej, ponieważ może się okazać, że wywołuje on uczulenie. Należy również pamiętać, żeby nie nakładać zbyt dużej ilości pudru. Bardzo obciąża on skórę, dlatego nie ma to pozytywnego wpływu na cerę. Puder może również zatykać pory, dlatego często jest przyczyną problemów skórnych. Należy również pamiętać, żeby kosmetyki do makijażu kupować jedynie w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Do zmatowienia skóry można użyć także bibułek matujących, które zajmują stosunkowo mało miejsca, a potrafią nadać świeży wygląd.