Cukierki dla gości weselnych

Ślub to wyjątkowa uroczystość nie tylko dla pary młodej, ale również dla gości. Uroczystość ta pozostaje przeważnie w pamięci wszystkich uczestników na długi czas, dlatego warto zadbać o każdy szczegół imprezy. Miłym gestem będzie podziękowanie gościom w szczególny sposób, np. wręczając im drobny upominek na koniec imprezy.

Najpopularniejsza forma podziękowania dla gości weselnych

Cukierki dla gości weselnych, wręczane uczestnikom na sam koniec imprezy, to już niemal tradycja. Dzięki temu drobnemu upominkowi osoby, które przybyły na imprezę, będą dobrze wspominać uroczystość przez długi czas. Cukierki mogą być owocowe, mieć ciekawą grafikę lub kształt serduszek, najczęściej w kolorze czerwonym. Umieszczone są na długim patyczku z drewna lub plastiku. Chętnie wręcza się również żelki lub migdały polane czekoladą lub lukrem. Są one przeważnie pakowane po kilka lub kilkanaście sztuk, w eleganckich pudełkach, które są specjalnie zaprojektowane na tę okazję.

Cukierki dla gości weselnych mogą znajdować się także w oryginalnych, specjalnie przyozdobionych słoiczkach lub woreczkach, na których znajdować się będą imiona młodej pary, data ich zaślubin lub inne motywy.

Jakie cukierki wybrać dla gości weselnych?

Specjalne cukierki na wesele można dopasować do wystroju sali i do charakteru imprezy. Kupić je można w wielu smakach, tak aby każdy z przybyłych gości znalazł tu coś dla siebie. Słoiczki z cukierkami lub pudełka bez problemu dopasować można do wyglądu stołu oraz do kolorystyki, która przeważa na zaproszeniach dla gości. 

Najczęściej wybieranymi cukierkami weselnymi gościom są te, które są zawijane w folię lub papierowe etykietki. Mogą być one spersonalizowane, z oryginalną, śmieszną grafiką.

Czym kierować się przy wyborze odpowiednich cukierków?

Wybierając słodycze na wesele warto wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze to, gdzie się je położy oraz rodzaj miejsca weselnego. To ostatnie jest bardzo istotne, ponieważ niektóre słodycze mogą się topić, a ich zawartość wylewać. Ważne jest także, aby upewnić się, że żaden z gości nie jest uczulony na składniki, które zawierają słodycze, nie jest na diecie bezglutenowej lub innej.

Jeśli chodzi o ilość cukierków w opakowaniu to zależy ona tylko od budżetu, który młoda para postanowi wydać na upominki dla swoich gości. Należy pamiętać, żeby wybrać cukierki dobrej jakości, nie mogą być zepsute, połamane.

Cukierki wręczane gościom weselnym to tradycyjny element wesel na całym świecie. Jest to drobny upominek, miły gest w stronę osób, które wzięły udział w tej bardzo ważnej dla młodych uroczystości.

Gdzie można zamówić cukierki na wesele?

Cukierki jako podziękowania dla gości weselnych zamówić można prze Internet lub w sklepach stacjonarnych, które zajmują się sprzedażą wszystkich akcesoriów, niezbędnych podczas ślubu i wesela. Warto wcześniej zastanowić się, z jakich słodyczy najbardziej ucieszyliby się goście, czy będą to miękkie krówki, twarde landrynki, cukierki w czekoladzie. Ważny jest także wybór informacji, które mają się znaleźć na etykietach.