Jak udekorować tort weselny? Postaw na efektowny topper!

Tort weselny jest jedynym w swoim rodzaju wypiekiem, który przeznaczony jest na przyjęcie weselne, dlatego też jest on również dekorowany tak, aby uzyskać niebanalny wygląd. Jednym z popularnych wariantów dekoracji jest topper, który ma formę wbijanego w wypiek szpikulca z dekoracyjnym napisem lub grafiką. Zobacz, jak wybrać najlepszy topper na tort!

Metody zdobienia tortów weselnych – na co warto się zdecydować?

Obecnie istnieje wiele sposobów na udekorowanie tortu weselnego, na przykład może być on ozdobiony kolorowym lukrem, masą cukrową, żywymi kwiatami, słodyczami, na przykład cukierkami i pralinami, jednak to jedynie o kilka propozycji do wyboru. 

Również istnieje możliwość wykorzystania do tego celu popularnych topperów na wypieki, które mają formę drewnianego albo akrylowego napisu, także uzupełnionego o grafikę – takie dekoracje są przeznaczone do bezpośredniego wbicia w wypiek, dzięki czemu mogą stanowić jego efektowne ukoronowanie.

Aktualnie toppery na tort weselny są jednymi z najczęściej kupowanych ozdób, ponieważ mają one liczne zalety, między innymi są bardzo eleganckie, proste w stosowaniu, a przy tym również mają niskie ceny. Dodatkowo tego typu dekoracje mogą być też personalizowane, co pozwala na nadanie im unikatowego wyglądu.

Popularne wzory topperów weselnych na torty

Producenci takich dekoracji przeznaczonych na torty weselne mogą zaprezentować swoim klientom wiele różnych wzorów, dzięki czemu mogą być one dopasowane konkretnie do oczekiwań pary. Takie ozdoby można podzielić na dwie główne kategorie, a dokładnie są to:

Gotowe toppery

Takie toppery mają uniwersalne wzory, dlatego można kupić je od ręki i nie wymagają one przeprowadzania personalizacji, przykładowo zaliczane są do nich modele z napisami „Love”, „All you need is love”, „Love is in the air”, „Miłość”, „Miłość jest słodka”. Dodatkowo takie toppery mogą zawierać związane ze ślubem motywy, na przykład sylwetki pary, obrączki, gołąbki.

Toppery personalizowane

Druga kategoria to toppery na torty, które mogą być poddane procesom personalizacji, co powoduje, że uzyskują one unikatowy wygląd, ponieważ są one produkowane na zamówienie zgodnie z życzeniem klienta. W tej kategorii znajdują się między innymi toppery z nazwiskiem czy z imionami Panny Młodej oraz Pana Młodego, lecz warto wskazać, że producenci mogą wykonać na zamówienie praktycznie każdy wzór zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Gdzie można zamówić topper na tort?

Gdy planuje się zamówić topper na tort weselny, tego typu dekoracje dostępne są obecnie w wielu sklepach, dlatego też ich zamówienie nie stanowi większego problemu, lecz zawsze przed skorzystaniem z takiej oferty warto porównać różne dostępne propozycje.

Czas realizacji zamówienia wynosi najczęściej od 1 do 3 dni roboczych, natomiast w przypadku personalizowanych topperów może być on nieco dłuższy, zależnie od wybranej firmy, dlatego najlepiej nie pozostawiać zakupu dekoracji na ostatnią minutę.

Ceny topperów w zależności od wybranego modelu wynoszą najczęściej od około 10 do 40 złotych za sztukę.