Czy czarna sukienka na wesele to modowe faux pas?

Twój ulubiony kolor to czarny? Twoja garderoba jest pełna ubrań właśnie w tych barwach, a na specjalne okazje również najchętniej zakładasz małą czarną? Nic w tym dziwnego. Czerń to najbardziej uniwersalny kolor i wiele kobiet lubi czarne ubrania. Jeśli zastanawiasz się, czy czarna sukienka na wesele to dobry pomysł, zapoznaj się z poniższym tekstem. Rozwiejemy w nim wszystkie Twoje wątpliwości.

Czarna sukienka na wesele – przesądy

Pewnie od najmłodszych lata słyszałaś, że czarna sukienka nie nadaje się na wesele. To przekonanie przekazywane dziewczynom z pokolenia na pokolenie ma korzenie w naszej kulturze. Kolor ten jest utożsamiany w Polsce z żałobą i smutkiem, a ślub to ceremonia wywołująca raczej skrajnie odwrotne emocje. Podobno czarna sukienka na weselu ma ściągnąć nieszczęście na parę młodą, a kobieta, która ją założyła, źle życzy młodym. Dlatego, zanim zdecydujesz się na kreację w tym kolorze, dowiedz się, czy nowożeńcy są przesądni. Jeśli tak, lepiej będzie zrezygnować tego dnia z małej czarnej. Możesz wtedy postawić na granatową lub grafitową sukienkę.

Dla starszego pokolenia wybór kreacji w kolorze czarnym jest wielkim nietaktem. Jednak świat idzie do przodu i jeśli Państwo Młodzi nie mają z tym problemu, jak najbardziej może włożyć czarną sukienkę na wesele. Pamiętaj, tylko żeby wybrać kreację z bogatymi zdobieniami lub wzorami. Dobrym pomysłem jest także przełamanie czerni kolorowymi dodatkami. Może to być barwny pasek, torebka kopertówka lub elementy biżuterii.

Jaki fason czarnej kreacji wybrać?

Ważny jest także fason czarnej sukienki na wesele – twierdzi portal ZankYou. Nie zakładaj na wesele czarnej kreacji w typowo żałobnym fasonie. Postaw raczej na koronki. Półprzezroczysty materiał nawet w tak ciemnej barwie jest romantyczny, więc doskonale sprawdzi się jako kreacja weselna. Jednym z lepszych wyborów będzie fason midi z rozkloszowanym dołem.

Inną opcją jest zwiewna sukienka w dwóch „zakazanych” na wesele barwach, czyli czerni i bieli. Wybierz strój w kolorze czarnym z dużymi białymi wzorami. Mogą to być kwiaty lub inne wzory. Taka stylizacja uchroni Cię przed nieprzyjemnymi komentarzami i nada Twojej eleganckiej stylizacji nutę optymizmu.