Na co zwrócić uwagę wybierając bukiet ślubny?

W przypadku, kiedy chcemy wybrać bukiet ślubny, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na fason sukni, makijaż, urodę, jak i charakter samej Panny Młodej. Sprawa drugorzędną to barwa sukni, gdyż do najczęściej wybieranej kremowej albo białej kreacji, pasować będą praktycznie każde kwiaty. 

Kolorystyka bukietu ślubnego

Powinna zostać dobrana do rodzaju urody Panny Młodej: 

  • zima – kolory niebieskie, szarości, biel i czerwienie,
  • jesień – odcienie rudego koloru, pomarańcze, amarant, zgaszone zielenie,
  • lato – turkusy, delikatne fiolety, zgaszone róże,
  • wiosna – kolory żółte i kremowe, zielenie, nasycone róże.

Fason 

Ogólnie przyjęta zasada jest taka, iż im prostsza będzie suknia, tym bukiet ślubny może być bardziej efektowny i oczywiście na odwrót. 

Do sukni typu księżniczka, pasować będą okrągłe bukiety wykonane z kilku różnych gatunków kwiatów albo bukiety jednogatunkowe. 

W przypadku gładkiej i powłóczystej sukni, sprawdzi się doskonale spory i fantazyjny bukiet albo naręcze kwiatów w wielu kolorach. 

Suknie typu rybka, można podkreślić dzięki wydłużonej wiązance. 

Suknia zwiewna, mająca odcięcie pod biustem, będzie się idealnie prezentowała ze swobodnym bukietem z romantycznych kwiatów. 

Bukiet ślubny a panująca moda 

Nie zawsze bukiet wykonany z kwiatów, które modne są w danym roku sprawi, iż Panna Młoda będzie wyglądała zjawiskowo. Może się ukazać bowiem, iż bukiet będący hitem sezonu, nie komponuje się zupełnie z wybraną wcześniej suknią. Warto będzie więc zachować pewien umiar i przede wszystkim podczas wybierania bukietu kierować się tym, co już posiadamy – suknią, uczesaniem, wybranymi dodatkami i makijażem.

Charakter Panny Młodej

Warto mieć na uwadze fakt, iż inne kwiaty pasować będą do kobiety będącej profesjonalistką, która lubi mieć wszystko zaplanowane, a zupełnie inne do romantyczki, która podąża przez życie, trzymając głowę w chmurach.